Firma

Start / O nas / Firma

Misją naszej firmy jest: być krajowym liderem rynku płyt fundamentowych.

Tą pozycję jesteśmy w stanie osiągnąć dzięki dostarczaniu naszym klientom innowacyjnych i wysokojakościowych produktów w korzystnych cenach. Jako wartość dodaną do produktów dajemy obsługę klientów na najwyższym poziomie. To wszystko ma zapewnić pełną satysfakcję naszych klientów.

W ciągu ponad 18 letniej historii marki MegaTherm™ mamy prawie 2000 zadowolonych
klientów i ponad 200.000 m2 wykonanych Płyt Fundamentowej MegaTherm™ w kraju i UE.
Współpracujemy z wysoko wykwalifikowanymi specjalistami z całej Polski i zawsze jesteśmy
gotowymi do realizacji zamówień naszych klientów.

Korzystamy z doświadczeń wszystkich uczestników procesu inwestycyjnego, rozwijając koncepcję
konstrukcji wszystkich naszych produktów.

System grzewczy MegaTherm™ jest połączeniem konstrukcji płyty fundamentowej z systemem
ogrzewania podłogowego. System ten znajduje swoje zastosowanie w domach jednorodzinnych,
wielokondygnacyjnych budynkach mieszkalnych oraz obiektach użyteczności publicznej.
W ramach oferty dostarczamy kompletny pakiet materiałów niezbędnych do wykonania Płyty
Fundamentowej MegaTherm™ wraz z dokumentacją techniczną oraz zapewniamy konsultacje i
doradztwo.

Nasza firma zajmuje się indywidualnie każdym projektem, do którego dobieramy odpowiednie
rozwiązania i materiały, a nasze wyspecjalizowane ekipy wykonują ją we wskazanym miejscu na
działce inwestora.

Po zakończeniu robót dostarczamy Inwestorowi przygotowany przez nasze biuro projekt wraz z
kompletem dokumentów odbiorowych.

W ramach oferty firma dostarcza kompletny pakiet materiałów niezbędnych do wykonania Płyty Fundamentowej Megatherm™ wraz z dokumentacją techniczną oraz zapewnia konsultacje i doradztwo.

Nasza firma zajmuje się indywidualnie każdym projektem, do którego dobieramy odpowiednie technologie i materiały, a nasze wyspecjalizowane ekipy wykonują ją we wskazanym miejscu. Po zakończeniu robót dostarczamy Inwestorowi przygotowany przez nasze biuro projekt wraz z kompletem dokumentów odbiorowych.

Dlaczego warto z nami ? Co nas wyróżnia ?

Odpowiedź na pytanie - dlaczego warto powierzyć naszej firmie wykonanie płyty fundamentowej jako sposobu posadowienia budynku i dlaczego w ogóle staramy się Państwa przekonać do takiej technologii sprowadza się naszym zdaniem do pięciu najważniejszych stwierdzeń:

Uniwersalność zastosowania dająca możliwość posadowienia budynku niemal w każdych warunkach gruntowych

Szybkość wykonania w stosunku do tradycyjnych rozwiązań murowanych

Jednorodność pracy całej konstrukcji mająca kardynalne znaczenie dla stabilności i żywotności budynku

Izolacyjność termiczna zapewniona dzięki grubej warstwie styropianu gwarantująca całkowitą eliminację mostków cieplnych

Bezpieczeństwo w zakresie ochrony przeciwradonowej zapewnione dzięki warstwie szczelnej izolacji

Jednym słowem - zachęcamy Państwa do budowania domu z zastosowaniem najnowocześniejszej obecnie na rynku technologii posadowienia budynku, tak abyście za kilka, kilkanaście lat wraz z postępem technologicznym w budownictwo mogli stwierdzić - To był naprawdę dobry wybór, mój dom jest ciepły, energooszczędny i zbudowany wg najnowszych technologii.

Inwestorze! Podejmując ostateczną decyzję, pamiętaj!

W nowoczesnym budownictwie nie szuka już oszczędności rzędu 50-60%, a oszczędności w skali 10–15%. Dlatego stosuje się nowoczesne osiągnięcia inżynierii materiałowej stosując nie tylko najnowsze materiały ścienne czy pokryciowe, ale też najnowsze osiągnięcia techniki instalacyjnej jak pompy ciepła, rekuperatory, baterie fotowoltaniczne. Wszędzie szuka się oszczędności, wykorzystując najlepsze materiały, sprawdzając i konsultując z fachowcami najlepsze doświadczenia w tym zakresie.

Jeśli porównujesz oferty, zwrócić uwagę na jeszcze jedną niezwykle ważną rzecz, jaką jest kompletność wykonania oferowanej płyty i fundamentu murowanego. Nasz produkt jest praktycznie gotowym do stawiania ścian poziomem „zero” budynku, całkowicie ocieplonym i wyposażonym w komplet przepustów instalacyjnych. Dlatego też zwracamy Twoją uwagę, aby porównując naszą ofertę z ofertą np. na fundament wykonany w technologii murowanej z bloczków betonowych uzyskać pewność, że oferty te są porównywalne i wzajemnie posiadają wszystkie niezbędne elementy przygotowane do stawiania ścian.

I dlatego właśnie ...

Płyta fundamentowa jest od gruntu na całej swojej powierzchni całkowicie odcięta termicznie styropianem i nie występują w niej mostki termiczne. I to jest najważniejsza jej zaleta. Ponadto płyta pracuje całą swoją powierzchnią, co ma zasadnicze znaczenie dla słabych gruntów, jakie przeważają na terenie całego kraju. Dla zilustrowania tego zjawiska warto posłużyć się takim porównaniem – po śniegu, łatwiej nam się poruszać w nartach, niż tylko w butach kiedy zapadamy się po kolana - nasze obciążenie rozkłada się na większą powierzchnię.

W domach o konstrukcji drewnianej jest to właściwie jedyne rozwiązanie dające możliwość kumulacji ciepła. Taki dom bardzo szybko się wychładza, bo drewno i zastosowane materiały izolacyjne jak wełna mineralna czy styropian nie kumulują ciepła. W naszych płytach fundamentowych stosujemy tylko sprawdzone i najwyższej jakości certyfikowane materiały, bo tylko one gwarantują długoletnią bezproblemową eksploatację tej newralgicznej części budynku.

Wykonanie proponowanego Systemu Grzewczego zintegrowanego z Płytą Fundamentową MegaTherm™ zapewnia bardzo wysoki poziom kumulacji cieplnej budynku oraz duży komfort użytkowania. Wpływa to bezpośrednio na koszty eksploatacji budynku i w efekcie na dodatni bilans energetyczny. Warto zwrócić uwagę, że po wykonaniu Grzewczej Płyty Fundamentowej MegaTherm™ nie trzeba już wykonywać dodatkowego ogrzewania, co trzeba wziąć pod uwagę kalkulując koszty całości inwestycji i instalacji centralnego ogrzewania.

Niska temperatura zasilania płyty pozwala na idealną współpracę np z gazowymi kotłami kondensacyjnymi osiągającymi sprawność nawet do 110% pracując właśnie w niskich temperaturach oraz z alternatywnymi źródłami energii cieplnej, takimi jak kolektory słoneczne, pompy ciepła, energia geotermalna czy z innymi niskotemperaturowymi źródłami ciepła.

Chcemy pokazać Państwu nasze:

  • Doświadczenie - zdobywane na wyspecjalizowanym rynku budowlanym na terenie całego kraju
  • Indywidualne podejście – dzięki każdorazowemu indywidualnemu traktowaniu projektu
  • Kompleksowość obsługi - dzięki utrzymywaniu bezpośredniego kontaktu z klientem i czuwaniu nad każdym etapem realizacji projektu
  • Potencjał - dzięki stosowaniu nowoczesnych metod zarządzania oraz restrykcyjnemu przestrzeganiu procesów technologicznych