Opinie

POLSKI INSTYTUT BUDOWNICTWA PASYWNEGO

PIBP poleca ciepłe płyty fundamentowe MEGATHERM jako najlepsze rozwiązania dla budownictwa pasywnego i plus-energetycznego. Marka MEGATHERM jest Ambasadorem Budownictwa Pasywnego w Polsce.

Polski Instytut Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej imienia Güntera Schlagowskiego NON-PROFIT Sp. z o.o.

CERTYFIKOWANY WYKONAWCA BUDOWNICTWA PASYWNEGO

Marka MEGATHERM jest certyfikowanym mistrzem budownictwa pasywnego.

Znamy się na wszystkich zagadnieniach dedykowanych temu budownictwu i gwarantujemy prawidłowość wykonania wszystkich prac. Nasze umiejetności zostały potwierdzone EUROPEJSKIM CERTYFIKATEM wydanym przez PASSIVE HOUSE INSTITUTE DARMSTAD Dr. Wolfgang Feist.

Polski Instytut Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej imienia Güntera Schlagowskiego NON-PROFIT Sp. z o.o.

TOMASZ ŚMIAŁEK

Z racji wykonywanego zawodu bardzo często spotykam inwestorów którzy maja problem z gruntem na swojej działce. W momencie zakupu ziemi mało kto myśli co jest pod jej powierzchnią. W obecnych czasach gdzie dobrych gruntów budowlanych jest coraz mniej i nieuczciwi sprzedawcy ziemi robią rożne zabiegi by sprzedać bagno zasypane piaskiem, warto pomyśleć i o badaniu gruntu przed zakupem działki. Na wszystkie takie niespodzianki polecam zastosowanie ciepłej płyty fundamentowej MegaTherm jako najbardziej stabilnego i ciepłego rozwiązania na rynku.

Geolog

DARIUSZ ZGORZELSKI

Nowe obowiązujące od 2014 roku Warunki Techniczne są dużo bardziej wymagające niż poprzednio obowiązujące, a zmiany te bazują na Unijnej dyrektywie w sprawie tzw. budynków zero-energetycznych i będą się zaostrzać do 2021 roku. Wnioski są jednoznaczne - nowoczesne budownictwo energooszczędne wymusi na wszystkich, począwszy od projektantów, a na Inwestorach skończywszy, stosowanie nowoczesnych energooszczędnych technologii w posadowieniu budynków. Takim rozwiązaniem jest płyta fundamentowa MegaTherm, która znacznie lepiej dostosowana jest do nowych wymagań i co najważniejsze wcale nie jest droższa od tradycyjnych fundamentów murowanych.

Nie da się zbudować energooszczędnego domu bez takiego też fundamentu, dlatego zachęcam do rozważenia zastosowania płyty fundamentowej. Firma MegaTherm ma stosowne doświadczenie np. wykonywała je na osiedlu domów pasywnych EcoVille pod Warszawą, budowanego w standardzie NF15 jako jednego z dwóch pozytywnie zweryfikowanych przez NFOŚiGW.

Cerified Passive House Consultant Passivehaus Institut Darmstadt